White Workshop // Pāvilosta 2017

Ik pa laikam dzīvē ir mirkļi, kas maina skatījumu uz šodienu. No vienas puses nekas tāds nav noticis, bet no otras puses liekas, ka viss ir mainījies, ieguvis citādāku nokrāsu vai noskaņu. Pamatā – labā nozīmē.

Šīs stāsts būs par pārmaiņu sajūtu, par jaunu pieredzi un prieku kopā būt.

Pirms vairākiem mēnešiem Miks Šēls dalījās ar ideju par White Workshop organizēšanu. Uzrunāja draugus un lieliskos fotogrāfus Aigu, Lieni, Intu, Aināru un mani :)
White būtu iespēja satikties, mācīties, dalīties un sarunāties ar draugiem, iepazīties ar jauniem draugiem. Pasēdēt saulē un kopā darīt.

Lai gan pats galvenais – celt kopējo fotografēšanas līmeni, uzlabot attieksmi pašiem pret savu darbu, iedvesmoties lielām lietām un atcerēties, cik forši ir darīt to, ko darām.

Neviens nevarēja iedomāties, ka sanāks tik labi.

Dalībai pirmajā White Workšop pirmajās stundās jau pieteicās vairāk gribētāju, nekā bija iespējams uzņemt – kas jau parādīja, ka esam uz pareizā ceļa. Pirmajā mirklī pārsteidza tas, ka pieteicās arī vairāki jau zināmi un ikdienā profesionāli fotogrāfi, lai pašiem šķieta, ka būs daudzi, kas vēl ir ceļā uz pilna laika fotogrāfa profesiju.

Atpakaļ ceļa vairs nebija, bija rūpīgi jāgatavojas, lai tam visam būtu jēga.

Vairākiem no mūsu komandas šī bija arī pirmā publiskā uzstāšanās, stāstot par to, ko darām un kā darām. Pirmajā mirklī var šķist, kas gan tur tik īpašs, bet tā kā ikviens no mums ir sācis darba gaitas ar darbiņiem, kas nepatīk vai nav tādi, kas silda sirdi, tad ceļš līdz savam īstajam darbam, kas rada prieku un gandarījumu nereti ir grūts un pārbaudījumu pilns.

Pastāstīt skaļi gan sev, gan citiem par grūtībām, priekiem un pārdomām nereti ir emocionāls piedzīvojis jau savējo lokā, kur nu vēl 30+ fotogrāfu priekšā, kuri vēlās kaut ko iemācīties un noteikti paši var kaut ko iemācīt.

Braucot apskatīt izvēlēto norises vietu janvārī, mums sanāca tāds netīšs komandas saliedēšanas pasākums. Stiprajā janvāra sniegputenī pamatīgi iestigām uz kāda lauku ceļa, kas parādīja, ka kopā varam to, kas vienam nebūtu pa spēkam.

Kas gan notika šajā nedēļas nogalē Pāvilostā.

Nekļūdīgs ir vietas nosaukums – Vēju paradīze -, kur netrūka vēja un saules.

Satikās vairāk nekā 30 fotogrāfi, topošie fotogrāfi un interesenti, lai klausītos apsolītajās lekcijās, lai sarunātos, kopīgi fotografētu un dalītos pieredzē neformālā gaisotnē.

Lai tam visam būtu kāds rāmis un struktūra, divās dienās notika 6 lekcijas un 2 kopīgas fotografēšanas.

Lieliskais Kaspars Breidaks salauza iepazīšanās ledu vienā elpas vilcienā, enerģiskā intro daļa un, tie, kas vēl nebija pazīstami, iepazinās, tie kas jau bija pazīstami, metās dejās un smaidos :)

Kā pirmais uzstājās Ainārs – stāstot par savu ceļu kāzu fotogrāfijā, kā pārcēlies no Anglijas atpakaļ uz dzīvi Latvijā. Kā caur paša pieredzi atradis savu vietu foto laukā, un lieliski parāda, ka var mērķtiecīgi un veiksmīgi darboties, nedzīvojot Rīgā, un fotostudija nav tas, kas mūs padara par fotogrāfiem.

Pēc pusdienu pauzes Inta Lankovska stāstīja, kā uzrunāt ideālo klientu. Kā saprast, kas esi pats un kā satikties ar sev līdzīgajiem, lai kopīgiem spēkiem rezultāts būtu vislabākais.

Kā tikt pie šīs skaidrības + kā caur sociālajiem medijiem to efektīvāk realizēt.
Kad pirmā deva ideju un domu uztvertas, bija pienācis laiks praktiskajai daļai.

Lieliskā Aija Ūdentiņa bija sapucējusi foršos modeļus – dejotāju Lieni Gravu un sirsnīgo pāri Ketiju un Kristapu.

Fotografēšana notika paralēli divās grupās.

Vienu vadīja Aiga Rēdmane – turpat Vēju paradīzes telpās. Aiga bija sagatavojusi pašas apgleznotu fonu, kopīgi ar Lieni un Aiju uzmeklējušas tērpus (paldies Pixie Won’t Play un ZIB par atsaucību). Rādīja, kā praktiski top skaistie vāki žurnāliem. Kā izvēlas vietu telpā, kā meklē īsto gaismu un skaistākos leņķus, pozas, lai parādītu vislabāk skaistumu.

Otrā grupa tikmēr devās ārā, kopā ar Lieni Pētersoni un Miku Šēlu izspēlēja kāzu fotosesijas situāciju (Paldies Līgai Bangai par tērpiem). Iepriekš noskatītās vietās abi parādīja, cik atšķirīgos piegājienos var tikt pie īstā kadra. Lieliska kombinācija ikvienam šādi parādot, ka nav svarīgi kā, galvenais, ka zina, ko grib un metodes ir pieskaņotas fotogrāfa personībai.

Pirmās dienas vakars noslēdzās ar Lienes emocionālo stāstu par darba ētiku, par attieksmi pret darbu, cilvēkiem, kam to darām un pašiem pret sevi. Kā savienot ambīcijas ar pāra vēlmēm, kā cienīt sevi un cilvēkus, kuri mums uzticas ar savu svētku dienu.

Aizkustināti un iedvesmoti vakara noskaņās cilvēki dalījās un vakarēja jau neformālā gaisotnē. Tā ir kā ceturtā lekcija, kur katrs sarunās dalās par to, kas viņam svarīgs, pie vīna un uzkodu galda par darbu, dzīvi un emocijām.

Otrās dienas rīts sākās neticami raiti. Godīgi sakot, likās, ka uz agro rīta lekciju 9:30 lielākā daļa nepamodīsies.

Mana lekcijas tēma bija Laika Hakeris. Stāstīju par to, kā sāku savu ceļu fotogrāfijā un kā cīnos ar slinkumu, prokrastināciju, bailēm no nesanākšanas un kā paātrināt darba ciklus, tehniskos procesus, lai vēlamie darbi rit ātrāk un efektīvāk.

Pēc lekcijas sekoja otrās dienas dzīvā bildēšana – grupas mainījās vietām un līdzīgi kā pirmajā dienā vēroja, kā Aiga un Liene kopā ar Miku bildē un atrod savus maģiskos kadrus.

Pēc gardajām pusdienām Āķa galā uzstājās Aiga Rēdmane ar lekciju par Kā – kur slēpjas viņas burvju nūjiņa. Stāstīja par bērnību, kā tā ir ietekmējusi vizuālo sajūtu un gaumi. Par ikvienu svarīgo elementu aiz burvīgajām bildēm.

Kā top žurnāla kadri sadarbībā ar izdevniecībām, stilistiem, pucētajiem. Kā izvēlās vietu – kā top idejas un kā tās tiek realizētas.

Kā noslēdzošais runātājs bija Miks Šēls. Lekcijas tēma “Visiem zināmais noslēpums”.

Lekcija, kas sapurināja ikvienu. Kā nospiest Starta pogu, kā viņš ir salīdzinoši ātri atradis savu rokrakstu, veidu kā strādāt. Kā iepriekšējā pieredze nekustamo īpašumu jomā palīdz strādāt foto darbu, kas parada laimīgu.

Te arī pirmais White Workshop noslēdzās, bet nekas jau nebeidzās.

Šīs ir lielisks pamats turpinājumam un ļoti labs pierādījums tam, ka kopā varam vairāk. Ka kopā ir jautrāk, sirsnīgāk un foršāk.

Divas dienas dzīvoju tāda iztukšojuma sajūtā, jo, lai viss notiktu, kā noticis, tas prasīja daudz spēku, emociju un laika. Un tajā pašā laikā ir laimes sajūta par savu vietu šeit. Par iespēju pašam satikties ar sevi. Par iespēju iepazīt jau labus draugus vēl labāk un iegūt jaunus draugus.

Nekas nebeidzas, viss turpinās ar jaunu spēku.

Foto: Ilmārs

Paldies visiem atsaucīgajiem dalībniekiem.
Paldies superīgajiem modeļiem – Lienei, Ketijai un Kristapam!!!
Paldies Līgai Bangai, Pixie Won’t Play un ZIB!
Paldies Manilla par papīra labumiem.
Paldies Kaivai Narbutei par skaisto logo.
Paldies Solavi.lv par projektoru.
Paldies atsaucīgajiem palīgiem, super viesmīlīgajam Hotel Vēju Paradīze, jo īpaši Ilmāram !!!
Paldies Āķa gals par gardajiem ēdieniem un spēju uzņemt izsalkušo fotogrāfu baru :)
Paldies Mikam, kas visu šo savilka kopā!

Šī noteikti ir veiksme, kur katrs no mums darīja to labāko, ko var, kur likām lietā WUN un Baltijas Nikon pasākumos gūto pieredzi. Šis bija tāds workšops, uz kuru es pats brauktu kā dalībnieks. Ar ārzemju sajūtu, radošo ceļojumu laikā un telpā.

Tiekamies!!
https://www.whiteworkshop.lv

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Why I Love Stockholm

Why I Love Stockholm

  3 top things from my photographers travel book I like Stockholm. I have been there a few times for the wedding photography conferences and for a real wedding as a photographer. Why do I like Stockholm? Here are my three things why.   City mood Old and new houses....

Cik daudz laika jāplāno fotosesijai? // Vienas bildes stāsts

Cik daudz laika jāplāno fotosesijai? // Vienas bildes stāsts

Cik daudz laika jāplāno fotosesijai? Biežs jautājums pirms kāzām. Šis Annijas portrets nav tapis kāzu dienā, bet ir labs piemērs. Iepriekš ar Anniju un Robertu nebijām pazīstami, iepazināmies ar tējas krūzēm rokās rītā, kad arī ieplānota fotografēšanās. Sarunas un...

Ko darīt pēc branča? Iet pastaigā un fotografēties ziemā!

Ko darīt pēc branča? Iet pastaigā un fotografēties ziemā!

Ko dara Brančotāji pēc branča? Dodas foršās pastaigās, lai izstaigātu vēderiņus. Anda un Jānis ne tikai lieliski fotografē un filmē, bet ir arī Latvijas branču eksperti. Ciemojušies vairāk nekā 40 brančos visā Latvijā, veidojot vērtīgu blogu par gardajām ēšanas...

Ziemas fotosesija Stokholmā

Ziemas fotosesija Stokholmā

    Ciemojos Stokholmā pie Danas un Tomasa, vasarā kopīgi tapa skaista saulrieta fotosesija. Sniga lielām pārslām, un bija lieliski apstākļi ziemas fotosesijai. Stokholmas Botāniskajā dārzā ir ļoti jauki arī ziemā, pinterestīgā kafejnīcā var gardi uzēst un sasildīties...

10 ainavas no kāzām

10 ainavas no kāzām

    Solīju 10 ainavas no kāzām, bet sanāca vairāk. Šīs bildes bieži vien top starp galvenajiem notikumiem, pārbraucienos, pēc ceremonijas vai citām svarīgām aktivitātēm. Ainavas noskaņai un sev. Reizēm domāju par to, kā pāri redz šīs bildes, kādu pielietojumu tām rod....

Kāzu meža noslēpums // Vienas bildes stāsts

Kāzu meža noslēpums // Vienas bildes stāsts

Pasaku mežs, lai gan pasakās mežs bieži vien saistās ar dažāda veida briesmām. Ar plēsoņām vai citiem mošķiem, kas slēpjas krūmos, un galvenajam varonim jādodas pretī laimei cauri biezoknim. Šajā reizē mežā nesastapām nevienu meža iemītnieku :) Mežs un dūmu sveces jau...

Fotosesija klusajā centrā // Agnese un Artūrs

Fotosesija klusajā centrā // Agnese un Artūrs

    Tuvāk, vēl tuvāk, Tu nāc man vēl tuvāk, līdz stāvam viens otram pretī…(skan fonā Mika Dukura dziesma) Ar Agnesi un Artūru satikāmies Antonijas ielas All Cappuccino. All Cappuccino ir jauka kafijas vieta klusajā Rīgas centrā, un šī šķita lieliska vieta fotosesijas...

2017.gada kāzu kopsavilkums // Aizkadri

2017.gada kāzu kopsavilkums // Aizkadri

Lai iesāktu jauno 2018. gadu, ir jāpaskatās, kas piedzīvots 2017. gadā. Ikdienā darot darbus un atpūtas, ir grūti aptvert kopainu. Pirms nedēļas publicēju 2017. gada kāzu kopsavilkumu. Šoreiz vairāk par dzīvi aiz kadra :) Prieks par cilvēkiem, kas uzticas...

Ziema // Vienas bildes stāsts

Ziema // Vienas bildes stāsts

Laimīgu visiem 2018. gadu! Atklāju gadu ar vienas bildes stāstu, kur pārējās bildes palīdz tai pirmajai :) Braucām mājās no Liepājas. Laika ziņas solīja sniegu, bet aizvien biežāk ziema ir uz vienu dienu. Snigšana lēnām pārvērtās lietū un veidoja...

Lasītākie bloga ieraksti 2017

Lasītākie bloga ieraksti 2017

Apkopoju skatītākos un lasītākos ierakstus no 2017. gada. Sirsnīgi, ka laika pārbaudi izturējušie dzīves stāsti ir saraksta augšgalā. Kas ir īsta mīlestība un kā rūpēties vienam par otru, lai svinētu zelta kāzas, ir savā ziņā katru dienu meklējams noslēpums. Elīna un...

Kāzu ceremonija lietainā dienā // Vienas bildes stāsts

Kāzu ceremonija lietainā dienā // Vienas bildes stāsts

Mirklis pirms kāzu sākuma. Viesiem drīz jāierodas un ceremonijai jāsākas, bet līst. Ceremonija bija plānota ārā, kas mūsdienās kļūst aizvien populārāk. Latvijā gan ir ļoti mainīgi laikapstākļi, un arī šajā maija dienā tie veica savas korekcijas. Ko darīt, ja kāzās...

Neviens neprecas 3 // Rīgas sūkņu stacija, izklaide jaunā līmenī.

Neviens neprecas 3 // Rīgas sūkņu stacija, izklaide jaunā līmenī.

Jau trešo reizi notika pasākums “Neviens neprecas”, ko rīko Inga Bērziņa (bannte.lv). Šogad sadarbībā ar Arvi Zēmani un viņu lielisko komandu šis pasākums notika jaunajā Rīgas Sūkņu stacijā, kā paši īpašnieki to dēvē par telpu radošām iecerēm.   Pasākuma tēma ARE YOU...

“Līgavām” kāzu modes šovs Grand Hotel Kempinski Riga

“Līgavām” kāzu modes šovs Grand Hotel Kempinski Riga

Kāzu modes šovs un jaunā "Līgavām" grāmatžurnāla atklāšana. Jau trešo reizi norisinājās kāzu modes šovs un jaunā "Līgavām" žurnāla atklāšanas svētki. Jaudīgs pasākums nesen atvērtajā Grand Hotel Kempinski Riga. Liels prieks, ka arī jaunajā grāmatžurnālā ir bildes no...

Pirmais sniegs kāzās // Vienas bildes stāsts

Pirmais sniegs kāzās // Vienas bildes stāsts

Laika ziņas solīja sniegu, lai gan kāzu diena sākās ar zilām debesīm un saulaini miglainu rītu. Mākoņi kā zinādami savu grafiku, pēcpusdienai nākot, sāka velties un noslēpt sauli, bet vai snigs? Jau no bērnības esmu gaidījis pirmā sniega dienu, tas vienmēr šķitis...

Pirmais kāzu stāsts no lieliskās 2017. gada vasaras

Pirmais kāzu stāsts no lieliskās 2017. gada vasaras

  Publicēt jaunu kāzu stāstu ir kā svētki. Liels prieks šo dalīšanos iesākt ar Annas un Edgara kāzām no paša vasaras sākuma. Ļoti novērtēju, ka cilvēki izvēlas svētkus svinēt tā, kā pašiem patīk, mazliet citādāk un neparastāk. Saulainā maija dienā starp augiem, sev...

Kā strādāt no mājām – motivācija un darba dienas organizēšana

Kā strādāt no mājām – motivācija un darba dienas organizēšana

Reizēm patīk rakstīt blogus, tā garāk par lietām, kas mani iedvesmo vai par brīvdienu ceļojumiem. Šoreiz mazāk par kāzām, bet vairāk par to, kā tikt galā ar darbiem, ja esi pašnodarbināts freelanceris vai strādā komandā ar citiem. To, ka man sevi īpaši jāorganizē vai...

Kāzas rozā mākonī

Kāzas rozā mākonī

Bieži domāju par to, kā man paveicies. Pirmkārt, jau ar to, ka varu darīt darbu, kas patīk, darbu, kas ir dzīvesveids. Paveicies ar cilvēkiem, kas ir man apkārt, un paveicies ar pāriem, kas man uzticas. Bieži arī domāju par bildēm, kur man ir paveicies ar visiem...

3 ieteikumi kāzu viesiem

3 ieteikumi kāzu viesiem

Vairākas pēdējās nedēļas pavadu kāzu apstrādes režīmā. Tas ir arī labs brīdis, lai apkopotu domas par pieredzēto. Šoreiz radās 3 ieteikumi kāzu viesiem, lai svinības izdotos vēl labāk un sirsnīgāk. Kāzu ceremonijās bieži vien pirmās rindas paliek tukšas, jo viesi...

Kāzas Mērsragā

Kāzas Mērsragā

Septembris ir viens no maniem mīļākajiem kāzu mēnešiem. Saule izceļ mainīgās krāsas dabā, bet vēl nav iestājies dzelteni košais laiks. Šoreiz neliels vienas bildes stāsts. Sinpotiķi čakli solīja lietu, slapju dienu no rīta līdz vakaram, un man prieks, ka tam bieži...

Itālijas vasara

Itālijas vasara

Jau trešo gadu turpinām vasaras tradīcijas un dodamies pasaulē. Gada vidus ļauj izrauties uz brīdi no darbiem un atvilkt elpu jaunam darbu cēlienam. Pirms diviem gadiem bijām Islandē, pagājušogad Spānijā un šogad Itālijā. Sistēma līdzīga - lieliska kompānija, auto  un...

Kāzu modes šovs

Kāzu modes šovs

Iznācis jaunais grāmatžurnāls “Līgavām”. Šķiet, ja kaut kam pieķeras Līgavām komanda ar Ivetu Rikmani priekšgalā, tad tam jānotiek grandiozi. Otrā žurnāla iznākšana tika svinēta Melngalvju namā ar kāzu modes šovu. Varēja apskatīt vairāk nekā 100 kāzu kleitu, iegūstot...

Īsta mīlestība nav jātur, viņa pati turas.

Īsta mīlestība nav jātur, viņa pati turas.

Otrā epizode vecvecāku kāzu stāstos. Laimdota un Eduards ir kopā jau gandrīz 60 gadu. Tie ir divi mani mūži kopā. Mīļi un sirsnīgi joprojām. Mazdēla sieva Laura ir ļoti skaisti par viņiem uzrakstījusi: “Jā, zinu vienu fantastisku, nē, visfantastiskāko pāri pasaulē,...

Iedvesmai filma “Mēnesgaisma”

Iedvesmai filma “Mēnesgaisma”

Šoreiz tiešā veidā nesaistīts blogs ar kāzām. Gribas padalīties ar pēdējā laikā spilgtāko vizuālo iedvesmu, sajūtu. Lai gan filma “Mēnesgaisma” skar ļoti dziļas un drūmas problēmas, tajā pašā laikā tas ir arī stāsts par mīlestību, ko ļoti...

3 ieteikumi jautrām kāzām

3 ieteikumi jautrām kāzām

Kāzas ir svētki, un svētkos piestāv jautrība un labs noskaņojums pirmkārt jau jaunajam pārim un, protams, ikvienam kāzu viesim. Katrās kāzās ir kāds savs elements, ar ko tās izceļas, un Elīzas un Reiņa kāzās vienas no spilgtākajām atmiņām, sajūtām ir jautrība,...

Labākās kāzu fotogrāfijas 2016 // LKFA konkurss

Labākās kāzu fotogrāfijas 2016 // LKFA konkurss

Lai gan ikkatrs pāris, ko fotografēju, ir skaists un īpašs, un mēdzu teikt, ka neesmu konkursa fotogrāfs (vairāk par to kādā citā reizē) un man labāk padodas veidot stāstus un kopējo dienas sajūtu izstāstīt vairākās fotogrāfijās, ik gadu piedalos fotokonkursos....

Ko vilkt kāzu dienā?

Ko vilkt kāzu dienā?

Šonedēļ kādā pirmskāzu satikšanās reizē man vaicāja kā es ģērbjos kāzu foto dienās. Pārim bija bijusi slikta pieredze kādās kāzās, kur foto-video cilvēki nebija pieklājīgi sapucējušies. Mans uzdevums gatavojoties katrām kāzām ir censties sapucēties tā, lai tik pat...

Decembra foto izlase

Decembra foto izlase

Kurš gan vairs atceras decembri? Šķiet, Ziemassvētku drudzis paskrējis vienā elpas vilcienā un jaunais gads sagaidīts jau pirms laba laika. Īsi pirms Ziemassvētkiem fotografēju kāzas tepat Rīgā. Skaisti un gaiši šī diena paskrēja, kaut pirmais sniegs jau bija paguvis...