Kāzu fotogrāfs

Kāzu fotogrāfs

Kas ir kāzu fotogrāfs?

Kāzu fotogrāfs ir ļoti svarīga izvēle pirms kāzu dienas.
Kāzu fotogrāfs ir profesionāls fotogrāfs, kura uzdevums ir izstāstīt kāzu dienas stāstu skaistās fotogrāfijās. Veids, kā saglabāt šīs svarīgās dienas notikumus atmiņā un ieraudzīt satraukumā nepamanīto.
Fotogrāfs ir arī atbalsta punkts kāzu dienā, nereti tieši fotogrāfs ir cilvēks, kas bijis ļoti daudz kāzās un varēs ieteikt, kā labāk rīkoties dažādās situācijās. Tāds kā dienas režisors (protams, katram fotogrāfam ir sava pieeja, un svarīgi ir satikties pirms kāzām un saprasties, lai vienotos par kopējo sadarbību). Svarīgi, ka ar fotogrāfu saprotaties cilvēcīgā līmenī, jo pilnā kāzu dienā pavadīsiet kopā vairāk nekā 12h, un svētkos gribas būt kopā ar cilvēkiem, kas palīdz dienai ritēt labi.
Kāzu fotogrāfam ir jāmāk apvienot dažādi fotogrāfijas žanri: reportāža, portrets, klusā daba, fotosesijas un darbs ar cilvēkiem, pozētas un nepozētas bildes veido šīs dienas pieredzi.

Profesionāls fotogrāfs

Latvijā diemžēl nav daudz iespēju apgūt fotogrāfa profesiju. Var mācīties Rīgas Stila un Modes Tehnikumā vai studēt bakalaura studijas Rīgas Stradiņa Universitātē un Latvijas Kūlturas Koledžā. Var mācīties ISSP un izkopt autorfotogrāfijas principus vai apmeklēt dažādus kursus un meistarklases tepat Latvijā vai pasaulē.
Esmu mācījies gan Birutas Mageles stilistu skolā (vairs nepiedāvā fotogrāfu kursu), gan ISSP un citās meistarklasēs Latvijā un ārzemēs, kā arī, apvienojot zināšanas ar vairāk nekā 10 gadus darba pieredzi, varu sevi dēvēt par profesionālu fotogrāfu.

Mācīties un dalīties ar zināšanām Miks mūs apvienoja lieliskā notikumā White Workshop, kas norosināsies jau trešo reizi Pāvilostā. (White Workshop 2017 White Workshop 2018) 


Latvijas labākie kāzu fotogrāfi

Latvijas labākie kāzu fotogrāfi apvienojušies Latvijas Kāzu fotogrāfu asociācijā, kuras mērķis ir veicināt kāzu fotogrāfijas attīstību Latvijā gan tehniskā, gan mākslinieciskā kvalitātē. Veidojot konkursus un piedalīšanos dažādās kāzu izstādēs, popularizē kvalitatīvu kāzu fotogrāfiju Latvijā.
Uzņemtie biedri ir nofotografējuši vismaz 20 kāzas un izturējuši uzņemšanas kritērijus, kas apliecina, ka tiks galā ar dotajiem uzdevumiem.

Lai iestātos LKFA, ir jāizpilda konkrēti kritēriji, kas apliecina spēju darīt darbu profesionāli.

Kāzu fotogrāfa cenas

Kāzu fotogrāfu cenas ir ļoti dažādas. No dažiem simtiem par pilnu kāzu dienu līdz simts un vairāk eiro par stundu kāzu dienā. Jo jaunāks un mazāk pieredzējis fotogrāfs, jo cena būs zemāka. 

Protams, visu vienmēr nenosaka nauda, bet jo pazīstamāks un pieredzējušāks fotogrāfs, jo cena (atbilstoši sezonai) būs augstāka. 

Kapēc tā?

Kapēc kāzu fotogrāfs maksā 100-300-800 vai vairāk nekā 1000 eiro? 
Primāri jau darbu kvalitāte. Profesionālam fotogrāfam būs labāka foto tehnika (zinu, šodien ar telefonu arī var labi fotografēt), būs rezerves tenika, būs zināšanas, kā tikt galā visā garajā kāzu dienā. Būs pieredze un vīzija. Spēs reaģēt uz dažādām neplānotām epizodēm (piemēram, stundas fotosesijas vietā ir laiks tikai 10 minūtes, jo tuvojas negaiss, profesionālis tiks ar šo galā, un būs kāda skaista fotogrāfija arī no šādas situācijas).


Profesionāls fotogrāfs ieguldīs vairāk laika, lai nodrošinātu labāko foto kvalitāti, apstrādi un failu uzglabāšanu. 

Un pirmajā brīdī skatoties pāris labākās fotogrāfijas porftolio, to varbūt nevarēs tā pamanīt, jo bieži izceļ labākās bildes. Tapēc svarīgi ir ar fotogrāfu iepazīties un redzēt pilnu kāzu galeriju no visas dienas. Vai darbs ir paveikts, sākot no ģimenes bildēm, ceremonijas bildēm un skaistās fotosesijas pilnā apjomā.  


Fotogrāfs Rīgā un visā Latvijā

Pateicoties internetam, pasaulē aizvien vairāk izzūd robežas. Līdzīgi kā ar daudzām citām profesijām, arī fotogrāfs bieži vien ir pats sev priekšnieks un nav piesiets vienai darba vietai. Brauc fotografēt tepat Latvijā vai ārpus tās visur – kur nepieciešams.

Atsauksmes

Pavasara kāzas
– Sallija

Ģirtu jau sen biju noskatījusi kā fotogrāfu, man nebija šaubu par to, ka varu viņam uzticēties. Rihards šo uzdevumu kāzās atstāja manās rokās un pēcāk bija ļoti, ļoti patīkami pārsteigts un apmierināts par vieglo kopā bildēšanās brīdi ar Ģirtu un fantastiskajiem darba augļiem. Visi, kuriem atrādu bildes, izsaka komentārus par to, kā mums ir paveicies ar fotogrāfu. Sirsnīgs paldies Tev par to!

Skaties Sallijas & Riharda pavasara kāzu stāstu

Nelielas kāzas jūrmalā

– Anna
Ģirts un Holdme Photograph bija vislabāka izvāle mūsu kāzas! Bildes ka no pasakas, kas liek velreiz un velrezi izdzivot katru brīnišķīgo kāzu dienas mirkli. Un ar Ģirtu ir tik viegli! Fantastisks profesionālis un cilvēks, ar kuru tiešam ir prieks pavadīt savu kazu lielako daļu. No visas sirds iesaku visām topošajām līgavam un līgavaiņiem!

Nelielas kāzas jūrmalā
– Jānis

The most kindest and down to earth photographer I know and who does his job very thoughtful, detailed and with all his heart!

Nelielas kāzas Jūrmalā / Elīnas & Jāņa kāzu stāsts