Kāzas ir ļoti tradicionāls svētku notikums, kur dienu bieži vien ietekmē dažādas tradīcijas un pieņēmumi, kā šī diena jāpavada. 
Katrās kāzās gan ir kāds pārsteigums, kas šo dienu padara īpašu katram pārim un kāzu viesim. Vēlējos izcelt trīs lietas no Baibas un Jāņa jūlija kāzām. Iespējams, kādam noderēs, plānojot savas kāzas.

Fotosesija uz Jumta Riga

– Satikšanās uz jumta. Vedēju sarūpēts pārsteigums. Kāzu diena ir labs iemesls izmantot iespējas, kas ikdienā ir mazliet grūtāk pieejamas. Baiba un Jānis iepazinās, studējot SEE Riga, un tas palīdzēja realizēt šo lielisko satikšanās vietu. Ir vērts padomāt par iespējām, ko ikdiena liedz, bet svētku reizē var īpaši iepriecināt

Ieteikumi pirmajam kāzu valsim

– Pirmo deju jādejo uzreiz pēc ceremonijas. Ceremonija un pirmā deja prasti ir satraucošākie notikumi kāzu dienā jaunajam pārim. Veiksmīgi saplānojot dienu un no dejojot valsi uzreiz pēc ceremonijas, ir laba iespēja noņemt šo slogu no pleciem. Atlikusī dienas daļa ir mierīgāka un var baudīt svētkus. Vakarā var dejot atkārtoti jau ar mazāku satraukumu un vairāk izbaudot pašu procesu :)

3 ieteikumi kazam skuni

– Ja neizdodas atrast sev vēlamo svinību vietu, var to uzbūvēt paši. Šis lieliskais šķūnis tika uzbūvēts Jāņa ģimenes mājas pagalmā. Skaisti un kā pašiem gribas. Iespēja sākt kāzas jau labu laiku pirms īstās svētku dienas. Noteikti nav vieglākais uzdevums un prasa daudz darba un uztraukuma. Kā paši jokoja – Jānim ir divi neprecējušies brāļi un ģimenei liela saimniecība, šķūnis noderēs :)

Valters Zirdziņš Kāzu vakariņas

Solīju trīs ieteikumus, bet nevaru nepadalīties ar šo ceturto. 
Svētku vakariņas tika uzticētas pavāram Valteram Zirdziņam, un pēc mičošanas tika pasniegti šie gardumi. Ja nekļūdos, tā bija Pavlova ar zemenēm turpat no vīramātes dārza dobes. Jūlija gardākās zemenes kombinācijā ar gardo pavlovu. Jau rakstot, saskrien pilna mute siekalu, un jādomā, kur atrast kādu līdzvērtīgu gardumu :)
Šī varētu kļūt par jauku tradīciju, ik pa laikam padalīšos ar pieredzēto.
Iespējams, tas kādam var palīdzēt saplānot kāzu dienu.