Man ļoti patīk fotografēt, bet laiku pa laikam patīk arī pierakstīt domas un notikumus.
Patiesībā rakstu gandrīz katru dienu, rokrakstā pierakstot 1/2 – 1 lapaspusi katru rītu.
Pirms kāda laika man piedāvāja uzrakstīt rakstu jaunajam kāzu žurnālam “Līgavām.lv“.

Raksta tēma mūžīgi aktuālā – kā izvēlēties kāzu fotogrāfu, par fotogrāfu stiliem, foto apstrādi un krāsu sajūtām. Un par ne mazāk svarīgu aspektu – fotogrāfa personību.

Neliels ieskats rakstā.

“Kā izvēlēties kāzu fotogrāfu, ir viens no aktuālākajiem jautājumiem jaunajam pārim. Atšķiras prioritātes, bet bieži vien pāri ir teikuši, ka tā ir viena no top trīs lietām, par ko jādomā laicīgi, jo labākie fotogrāfi var būt rezervēti reizēm gadu un pat vēl laicīgāk pirms kāzu datuma.
Jāsāk ar kopējo kāzu noskaņas izvērtējumu – kādas būs plānotās kāzas. Kāzas pilī vai kāzas šķūnī. Kāzas mežā vai piemājas dārzā. Līdzīgi kā katrs pāris izvēlas svinēt kāzas, līdzīgi gaumes atšķiras arī fotogrāfu vidū. Ikviens profesionāls fotogrāfs varēs nofotografēt ikvienas kāzas, bet daudz labāk to varēs izdarīt tad, ja viņam ir prieks būt konkrētajā vidē, laikā un noskaņā. Kas patīk pašam fotogrāfam, ir ļoti labi redzams viņa mājas lapā vai kādā no sociālajiem tīkliem, jo ar prieka bildēm gribas dalīties un tās rādīt.
Var iedalīt kāzu fotogrāfus pēc to foto stiliem, kas pieskaņojas svinību noskaņām. Ja fotogrāfs vairāk rāda glamūrīgas bildes, un kāds cits vairāk reportāžas vai emociju kadrus, no tā jau var secināt, kas šim fotogrāfam labāk sanāk un patīk.
Lielākās atšķirības fotogrāfu vidū ir stils, kā fotografē, foto apstrāde, krāsu sajūtas un personības faktors.”

Pilnu rakstu var izlasīt žurnālā Līgavām, turpat arī apskatāmi fotogrāfi katrā no foto stiliem, kas noteikti palīdzēs izvēlēties sev piemērotāko.
Noteikti iesaku izlasīt arī citus rakstus, jo īpaši Kristīnes Grīnvaldes rakstu “20 jautājumi fotogrāfam”

Žurnālu var atrast labākajās preses tirdzniecības vietās, neliels virtuāls ieskats tajā.
Paldies Ivetai un komandai par iespēju piedalīties žurnāla tapšanā.

httpss://issuu.com/ligavam/docs/zurnals_ligavam_issuu_pa_lapam_22.1

Līgavam.lv kāzu žurnāls “LĪGAVĀM” rudens/ziema 2016 from RIVERSIDE FILMS LV on Vimeo.