White Workshop // Pāvilosta 2018

White Workshop // Pāvilosta 2018

Reizēm ir tā, ka, darot kaut ko pirmo reizi, sanāk ļoti labi, un tad ir grūti šo labo atkārtot.
Ja kaut kas notiek divreiz, tad tam jānotiek arī trešo reizi.

Nedēļas nogalē notika jau otrais WHITE WORKSHOP, labā vajag daudz, un šoreiz 3 dienas iepriekšējo 2 dienu vietā ar vairāk lekcijām, vairāk sarunām un foto skatīšanos.
Pasākums brīvā atmosfērā Pāvilostā ar skatu uz jūru.

Pāvilosta, 9 lekcijas, vairāk nekā 50 dalībnieki, lielisks laiks un telpa jaunām domām un idejām.

Lielākā vērtība ir cilvēki, domubiedri. Iespēja mācītes vienam no otra.

Aiga Rēdmane

Pirmo dienu iesāka Laura no “Seek the simple” ar svaigu elpu, kā novērtēt to, kas ir, un viņas un vīra Anda pieredzi, sākot
Zero Waste + Minimālistu dzīvesveidu. Abi radošas personības apvieno šo ideju popularizēšanu blogā, un Andis arī fotografē. Idejas un domas saslēdzās par laiku kā lielāko vērtību, un kā pieredze ir svarīgāka par lietām, patēriņa kultūru.

Turpināja modes fotogrāfe Vika Anisko – lekcijas tēma, kā tikt galā ar artist block, līdzīgi kā writer’s block. Kā nepalikt radošā strupceļā un turpināt darīt. Kā novērtēt iespējas un darīt to, kas sagādā prieku, tajā pašā laikā nodrošināt sevi. Nesalīdzināt sevi ar citiem, neieslīgt nogurumā, bet turpināt augt radoši. Zināt robežas, savu rokrakstu un izvēles.

Pirmo dienu lieliski noslēdza Linda Lauva ar savu stāstu, kā dara lietas. Kā no klusa un noslēgta cilvēka kļūt par vienu no labākajiem kāzu fotogrāfiem Latvijā. Kā komunicēt internetā par to, ko gribas darīt. Jaudas un ideju Lindai netrūkst, var tik iedvesmoties un mācīties. Sākot jau ar pirmajiem e-pastiem un pāra komunikāciju, beidzot ar lielisku gaumes un stila sajūtu. Kā virzīt kāzu dienas plānus sev ērtā veidā, jo, domājot par pāri un viņu vēlmju piepildīšanu, mēs domājam arī par sevi. Saulē vai lietū fotogrāfs laimīgs, un vēlāk laimīgs arī pāris par skaistām fotogrāfijām.

Aija Ūdentiņa ir lieliska make-up māksliniece, bet atklājās, ka arī lieliska runātāja, prezentāciju meistere un iedvesmotāja. Viņas stāsts par to, kā bieži vien viss sākas tieši ar make-up, un kā fotogrāfs vislabāk var palīdzēt realizēt lieliskās fotogrāfijās īstās, cilvēcīgās attiecībās, notikumos. Ir jāieskatās cilvēkam acīs, nevis jāslēpjas aiz fotokameras vairoga. Ir jārūpējas arī par sevi – 8 8 8 metode, kur 8 stundas miega, 8 stundas darba un 8 stundas atpūtas veido mūs par laimīgiem cilvēkiem ilgtermiņā.

Alise Ķīnasta Burti
Dekori pie baznīcas ieejas
Koka baznīca kāzām
Es pats, Ģirts Raģelis, stāstīju par savu fotogrāfiju, kā meklēju veidus starp mākslu un biznesu. Kā būt fotogrāfam ilgtermiņā, kā saprast, cik maksā fotogrāfa darbs dienā, mēnesī un 5 gados. Kā novērtēt savu darba laiku, un emocijas ielikt skaitļos un tabulās.
Amoralle vakarkleitas
Kaspars Breidaks

Otro dienu emocionāli un saviļņojoši noslēdza Liene Pētersone ar stāstu par tēmu, kā izdzīvot konkurences džungļos. Kā strādāt ar 0$ izdevumiem reklāmā, ka darbs ir visa atslēga, un talants tad nāk ciemos. Veiksmi un izdošanos apēd jomas, kuras mēs atstājam novārtā. Nevar tikai strādāt, ir jāatpūšas, jārūpējas par veselību un jāsatiek draugi. Tajā pašā laikā laicīgas atbildes e-pastos un vienmēr izcili paveikts darbs ir veiksmes atslēga.
Stāstu noslēdza ar skaistu foto slaidšovu, saraudinot visu zāli.

Dārta Danevica
Amoralle vakarkleitas
Alise Ķīnasta Burti
Dekori pie baznīcas ieejas
Koka baznīca kāzām

Pēcpusdienā bija iespēja rādīt un skatīties “dzīvās bildes”. Dalīniekiem bija iespēja izdrukāt fotogrāfijas un tās paradīt portfolio review noskaņās. Bildes skatījās gan paši dalībnieki, gan lektori, gan visi kopā vai klusi stūrītī. Skaista pavasara ainava. Cilvēki bildēs un idejās, kā uzlabot, mācīties un fotografēt labāk.

Vakars turpinājās ārā ar fotosesijām.
Linda Lauva bija sastilojusi dikti skaistu pāri, kur pati arī uztaisīja lielisko pušķi. Katya Katya kleita un perfektā gaisma Pāvilostas kāpu zonā. Pasaules elpa un skaistums, kuram grūti pretoties. Man likās, ka mierīgi vērošu procesu, bet nevarēju nostāvēt mierā, tapa kāda bilde arī man.

Dārta Danevica
Amoralle vakarkleitas
Amoralle vakarkleitas
Dārta Danevica
Paralēli norosinājās arī Vikas Anisko modes fotosesija. Dažādās lokācijās. Komandā ar Aiju Ūdentiņu un modeli Vinitu Vilcāni tapa filmas cienīgs noskaņojums.
Šādas iespējas, redzēt tik labu modes sesiju aizkulisēs ir ļoti reti Latvijā. Prieks par šādu iespēju.
Dārta Danevica
Amoralle vakarkleitas

Trešo dienu iesāka jaunie talanti Anda un Jānis no RIVERSIDE.
Par savu ceļu video un nu jau arī foto darbos kāzu jomā. Kā tikuši līdz brendam un savam rokrakstam, kuru jau ievērojuši daudzi. Kā veidot lieliskus video, kas ir pasaules līmenī, un saraudināt skatītāju no ļooti aizkustinošiem kāzu stāstiem.
Trīs gados viņi ir pierādījuši, ka māk, un tas ir tikai sākums.
Atgādināja arī par to, cik ļoti jānovērtē, jābūt pateicīgiem par to, kas ir, par ikvienu dienu un iespēju.

Kristīne Garklāva nesauc sevi par fotogrāfi, lai gan ir lieliska fotogrāfe. Skaistās dabas ainavās parādīt Latviju tik varenu, dažādu un izzinoši interesantu. Dzīvē dabā, ar bērniem, kas satuntulēti kāpostiņā fočī visu, kas notiek. Skaistās ainavas vijas ar satraukumu, kas notiek ar mūsu planētu. Piesārņojuma un dabas aizsardzības jautājumā.
Komplektā krāj stāsuts par ievērojāmām personībām. Visaizkustinošākie ir stāsti par viņas pašas dzīvi un bērniem, kurus daudz fotografē, un lieliski māk pastāstīt par notikumiem aiz kadra. Paldies, Kristīne, par iedvesmu un dziļumu.

Dārta Danevica
Amoralle vakarkleitas

Dienu un otro White Workshop noslēdza Kaspars Breidaks, kas sirdī ir improvizators, bet patīk arī fotografēt. Kaspara ceļš improvizācijā, radio un fotogrāfijā. Kā sarunāties ar cilvēkiem un būt ar 100% uzmanību, vērību. Atgādināja, ka paldies jāpasaka katru dienu, cilvēks, cilvēku attiecības ir galvenā vērtība. Caur smiekliem un asarām, pie īstuma un tuvības.

Otrais White Workshop ir noslēdzies, un jau nevaru sagaidīt trešo.
Ir lieliski gūt mācības, jaunas idejas, satikt jaunus cilvēkus vai dziļāk iepazīt jau zināmos.
Stāvot 50 cilvēku priekšā, emocijas sakāpinās ar citu jaudu, un, stāstot par to, kas liek acīm mirdzēt, atkārtoti ļauj novērtēt, cik forši ir būt pozīcijā, ka varu būtu fotogrāfs. Varu kaut ko dot un tik daudz gūt no citiem.

Ir tāda vienojošā stīga visām runām un prezentācijām. Tā stīga vēl noskaidrojas un formulējas, bet viena versija varētu būt par to, cik svarīga ir katra diena un attieksme, kā dzīvojam to. Nevar gaidīt mistisko iedvesmu, ir jāstrādā, jāmeklē savs ceļš. Nav viena veiksmes formula, kas der citam, var nederēt Tev, jo katram ir savas vērtības, vajadzības un apstākļi. Ir neizmērojami forši, ka cilvēki dalās savos atklājumos, jo kopā mēs varam labāk :)

Ļoti priecājos, ka Miks Šēls un komanda ir savedusi kopā tik daudz lielisku cilvēku. Par to, ka veidojas šāda radoša un sirsnīga foto komūna.
Paldies ikvienam, kas piedalījās un ļāva tam notikt.
Kopā mēs kļūstam par labākiem fotogrāfiem, bet vēl svarīgāk, ka par labākiem cilvēkiem.

White Workshop // Pāvilosta 2017

Ik pa laikam dzīvē ir mirkļi, kas maina skatījumu uz šodienu. No vienas puses nekas tāds nav noticis, bet no otras puses liekas, ka viss ir mainījies, ieguvis citādāku nokrāsu vai noskaņu. Pamatā - labā nozīmē. Šīs stāsts būs par pārmaiņu sajūtu, par jaunu pieredzi un...
Gatavojies kāzām? Lasi jauno “Līgavām” kāzu grāmatžurnālu!

Gatavojies kāzām? Lasi jauno “Līgavām” kāzu grāmatžurnālu!

Iedvesma kāzām Iznācis jau sestais LĪGAVĀM grāmatžurnāls. Daudz labu padomu un iedvesmojošu stāstu. Liels prieks, ka manis fotografētais kāzu stāsts no Lindas un Riharda kāzām apskatāms šajā izdevumā. Noteikti iesaku izlasīt arī rakstu par TOP fotosesiju vietām....

“Līgavām” kāzu modes šovs | Sporta2 kvartālā

“Līgavām” kāzu modes šovs | Sporta2 kvartālā

Vakar LĪGAVĀM sadarbībā ar dekoratoriem AUGU MĀJA Sporta 2 kvartālā norisinājās kāzu kleitu modes skate. Pasākumā laikā tika prezentēts arī jaunais Līgavām kāzu grāmatžurnāls. Neticamu pasauli var uzburt talantīgi cilvēki. Prieks par šādiem pasākumiem Latvijā. Foto...

Pirmā vieta kategorijā “Jaunais pāris”

Pirmā vieta kategorijā “Jaunais pāris”

5.martā Sūkņu stacijā tika apbalvoti labākie Latvijas kāzu fotogrāfi 10 kategorijās. Liels prieks iegūt pirmo vietu kategorijā "Jaunais pāris" ar šo fotogrāfiju no Līvas un Edgara kāzām. Paldies par uzticēšanos, un paldies Tomam no "Long Story Short" par auto ...

Pāra fotosesija parkā | Vienas bildes stāsts

Pāra fotosesija parkā | Vienas bildes stāsts

Šī (šīs) fotogrāfijas tapušas citos apstākļos, ārpus kāzu dienas. Iesākumā, kā ir tapušas šīs bildes. Tie ir divi kadri viens virs otra, dubultekspozīcija, kas, pieļauju, ir kādreiz nejauši tapusi vēl filmu laikos, kad nejauši nofotografēti divi kadri pēc kārtas uz...

Labākās kāzu bildes | Instagram foto izlase

Labākās kāzu bildes | Instagram foto izlase

9 labākās fotogrāfijas no Instagram Vēl divas dienas 2018. gadā. Īstais laiks, lai apkopotu, kas paveikts šajā gadā. Lai gan kāzu fotogrāfiem gads sākas ar pirmajām sezonas kāzām un beidzas, atdodod visas apstrādātās fotogrāfijas kāzu pāriem. Tas nereti iziet ārpus...

Kāzu izstāde un jaunais “Līgavām” grāmatžurnāls

Kāzu izstāde un jaunais “Līgavām” grāmatžurnāls

Kāzu izstāde ar lekcijām un gardām brokastīmSkaistas svētdienas brokastis līgavām ar izglītojošām lekcijām par dažādām kāzu tēmām un jaunā "Līgavām" grāmatžurnāla prezentācija.  Iespēja uzzināt daudz jauna un noderīga gan lekcijās, gan kāzu izstādē un tirgotavā. Ļoti...

Miglu meklējot | Vienas bildes stāsts

Miglu meklējot | Vienas bildes stāsts

Vakara fotosesija Vakars, 10 minūtes pēc saulrieta. Nosvinēta burvīga kāzu diena, un priekšā vēl vakara jautrība. Mirklis starp dienu un nakti ir īstais mirklis pabūt divatā un apjaust notikušo. Priecājos par ikvienu pāri, kas gatavi doties vakarā, saulrietā...

Katya Katya London | Back to Tuscany | 2019

Katya Katya London | Back to Tuscany | 2019

Katya Katya London | Back to Tuscany | Riga Fashion Week 2019Riga Fashion Week ietvaros norisinājās KATYA KATYA vakarkleitu un kāzu kleitu modes skate "Back to Tuscany" Cepures no Ksenia Danilova hats. KATYA KATYA ir Rīgā un Londonā bāzēts modes zīmols, kurš gaumīgi...

Lietus kāzās // Vienas bildes stāsts

Lietus kāzās // Vienas bildes stāsts

Lai gan šī gada vasara ļoti lutina ar lielisku laiku, lietus gan arī pagūst veikt savu darāmo. Ko darīt, ja kāzās līst, šķiet, ir viens no lielākajiem satraukumiem pirms kāzu dienas. Cenšos vienmēr noskaņot pārus uz to labāko, jo īsti ietekmēt neko nevaram. Varam...

Ziedošā Ķīpsala

Ziedošā Ķīpsala

Viens no šīs vasaras saukļiem mūsu mājās ir “Noķert vasaru” - nepalaist to garām un izmantot visas iespējas būt ārā. Pirms pāris nedēļām notika Rīga Photo Show, un pēc pusdienas pavadītas iekšā kopā ar Aigu devāmies pastaigā pa Ķīpsalas ziedošajām ielām. Liels prieks,...

Kāzu modes šovs | Arhitektūras un mediju centrā H2O 6

Kāzu modes šovs | Arhitektūras un mediju centrā H2O 6

Kāzu un vakarkleitu modes šovs | "Līgavām" grāmatžurnāla atvēršanas svētki Vakar norisinājās kāzu un vakarkleitu modes šovs arhitektūras un mediju centrā H2O 6. Iespaidīgi dekortētā pasaku vidē tika atklāts jaunākais "Līgavām" grāmatžurnāls. Dzirkstoši gardumi,...

Daba dzīvoklī

Daba dzīvoklī

Brīvdienu stāsti Augu māja Salīdzinoši nesen atskārtu, ka man ļoti patīk augi. Vairāk mājas augi, kas rada mājīgumu. Bērnībā, šķiet, var atrast visu, vienmēr uz palodzēm bija kādas puķes, bet tās bija mammas pārziņā, un atceros tik to nelāgo smaku, kas rodas, apkopjot...

Why I Love Stockholm

Why I Love Stockholm

  3 top things from my photographers travel book I like Stockholm. I have been there a few times for the wedding photography conferences and for a real wedding as a photographer. Why do I like Stockholm? Here are my three things why.   City mood Old and new...

Cik daudz laika jāplāno fotosesijai? // Vienas bildes stāsts

Cik daudz laika jāplāno fotosesijai? // Vienas bildes stāsts

Cik daudz laika jāplāno fotosesijai? Biežs jautājums pirms kāzām. Šis Annijas portrets nav tapis kāzu dienā, bet ir labs piemērs. Iepriekš ar Anniju un Robertu nebijām pazīstami, iepazināmies ar tējas krūzēm rokās rītā, kad arī ieplānota fotografēšanās. Sarunas un...

Ko darīt pēc branča? Iet pastaigā un fotografēties ziemā!

Ko darīt pēc branča? Iet pastaigā un fotografēties ziemā!

Ko dara Brančotāji pēc branča? Dodas foršās pastaigās, lai izstaigātu vēderiņus. Anda un Jānis ne tikai lieliski fotografē un filmē, bet ir arī Latvijas branču eksperti. Ciemojušies vairāk nekā 40 brančos visā Latvijā, veidojot vērtīgu blogu par gardajām ēšanas...

Ziemas fotosesija Stokholmā

Ziemas fotosesija Stokholmā

    Ciemojos Stokholmā pie Danas un Tomasa, vasarā kopīgi tapa skaista saulrieta fotosesija. Sniga lielām pārslām, un bija lieliski apstākļi ziemas fotosesijai. Stokholmas Botāniskajā dārzā ir ļoti jauki arī ziemā, pinterestīgā kafejnīcā var gardi uzēst un...

10 ainavas no kāzām

10 ainavas no kāzām

    Solīju 10 ainavas no kāzām, bet sanāca vairāk. Šīs bildes bieži vien top starp galvenajiem notikumiem, pārbraucienos, pēc ceremonijas vai citām svarīgām aktivitātēm. Ainavas noskaņai un sev. Reizēm domāju par to, kā pāri redz šīs bildes, kādu pielietojumu tām rod....

Kāzu meža noslēpums // Vienas bildes stāsts

Kāzu meža noslēpums // Vienas bildes stāsts

Pasaku mežs, lai gan pasakās mežs bieži vien saistās ar dažāda veida briesmām. Ar plēsoņām vai citiem mošķiem, kas slēpjas krūmos, un galvenajam varonim jādodas pretī laimei cauri biezoknim. Šajā reizē mežā nesastapām nevienu meža iemītnieku :) Mežs un dūmu sveces jau...

Fotosesija klusajā centrā // Agnese un Artūrs

Fotosesija klusajā centrā // Agnese un Artūrs

  Agnese & ArtūrsFotosesija klusajā centrā Tuvāk, vēl tuvāk, Tu nāc man vēl tuvāk, līdz stāvam viens otram pretī…(skan fonā Mika Dukura dziesma) Ar Agnesi un Artūru satikāmies Antonijas ielas All Cappuccino. All Cappuccino ir jauka kafijas vieta klusajā Rīgas...

2017.gada kāzu kopsavilkums // Aizkadri

2017.gada kāzu kopsavilkums // Aizkadri

Lai iesāktu jauno 2018. gadu, ir jāpaskatās, kas piedzīvots 2017. gadā. Ikdienā darot darbus un atpūtas, ir grūti aptvert kopainu. Pirms nedēļas publicēju 2017. gada kāzu kopsavilkumu. Šoreiz vairāk par dzīvi aiz kadra :) Prieks par cilvēkiem, kas uzticas...

Ziema // Vienas bildes stāsts

Ziema // Vienas bildes stāsts

Laimīgu visiem 2018. gadu! Atklāju gadu ar vienas bildes stāstu, kur pārējās bildes palīdz tai pirmajai :) Braucām mājās no Liepājas. Laika ziņas solīja sniegu, bet aizvien biežāk ziema ir uz vienu dienu. Snigšana lēnām pārvērtās lietū un veidoja...

Lasītākie bloga ieraksti 2017

Lasītākie bloga ieraksti 2017

Apkopoju skatītākos un lasītākos ierakstus no 2017. gada. Sirsnīgi, ka laika pārbaudi izturējušie dzīves stāsti ir saraksta augšgalā. Kas ir īsta mīlestība un kā rūpēties vienam par otru, lai svinētu zelta kāzas, ir savā ziņā katru dienu meklējams noslēpums. Elīna un...

“best 9 in 2017” – labākās bildes no Instagram

“best 9 in 2017” – labākās bildes no Instagram

Gads tuvojas savam svinīgajam noslēgumam. Gada beigas ir ļoti populārs laiks, lai veidotu dažādus topus, kopsavilkumus un apskatus. (2016. gada kopsavilkumu var apskatīt šeit) Es arī katru gadu veidoju gada kopsavilkumu, bet kamēr gads vēl tiek savilkts kopā, gribēju...

Kāzu ceremonija lietainā dienā // Vienas bildes stāsts

Kāzu ceremonija lietainā dienā // Vienas bildes stāsts

Mirklis pirms kāzu sākuma. Viesiem drīz jāierodas un ceremonijai jāsākas, bet līst. Ceremonija bija plānota ārā, kas mūsdienās kļūst aizvien populārāk. Latvijā gan ir ļoti mainīgi laikapstākļi, un arī šajā maija dienā tie veica savas korekcijas. Ko darīt, ja kāzās...

Neviens neprecas 3 // Rīgas sūkņu stacija, izklaide jaunā līmenī.

Neviens neprecas 3 // Rīgas sūkņu stacija, izklaide jaunā līmenī.

Jau trešo reizi notika pasākums “Neviens neprecas”, ko rīko Inga Bērziņa (bannte.lv). Šogad sadarbībā ar Arvi Zēmani un viņu lielisko komandu šis pasākums notika jaunajā Rīgas Sūkņu stacijā, kā paši īpašnieki to dēvē par telpu radošām iecerēm.   Pasākuma tēma ARE...

“Līgavām” kāzu modes šovs Grand Hotel Kempinski Riga

“Līgavām” kāzu modes šovs Grand Hotel Kempinski Riga

Kāzu modes šovs un jaunā "Līgavām" grāmatžurnāla atklāšana. Jau trešo reizi norisinājās kāzu modes šovs un jaunā "Līgavām" žurnāla atklāšanas svētki. Jaudīgs pasākums nesen atvērtajā Grand Hotel Kempinski Riga. Liels prieks, ka arī jaunajā grāmatžurnālā ir bildes no...

Pirmais sniegs kāzās // Vienas bildes stāsts

Pirmais sniegs kāzās // Vienas bildes stāsts

Laika ziņas solīja sniegu, lai gan kāzu diena sākās ar zilām debesīm un saulaini miglainu rītu. Mākoņi kā zinādami savu grafiku, pēcpusdienai nākot, sāka velties un noslēpt sauli, bet vai snigs? Jau no bērnības esmu gaidījis pirmā sniega dienu, tas vienmēr šķitis...

Pirmais kāzu stāsts no lieliskās 2017. gada vasaras

Pirmais kāzu stāsts no lieliskās 2017. gada vasaras

  Publicēt jaunu kāzu stāstu ir kā svētki. Liels prieks šo dalīšanos iesākt ar Annas un Edgara kāzām no paša vasaras sākuma. Ļoti novērtēju, ka cilvēki izvēlas svētkus svinēt tā, kā pašiem patīk, mazliet citādāk un neparastāk. Saulainā maija dienā starp augiem,...